| andreea146 a întrebat:

Cine imi poate spune cateva lucruri despre ceaiul verde? Daca are efecte adverse, daca intr-adevar te ajuta sa scapi de kilogramele in plus, daca vrei sa incepi o dieta bazata pe ceai verde cat trebuie sa-l consumi, etc? Multumesc!
happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Pentru ca iubesc ceaiul verde in combinatie cu alte arome si folosit intr-o dieta trebuie sa ai si alte alimente pentru ati pune in functie stomacul sa-si faca efectul, nu numai ceaiul simplu. Depinde de corp, eu nu-l folosesc musai pentru slabit ci am citit despre el ca e ff bun pentru circulatia sangelui si il consum destul de des... 2-3 cani pe zi cu o lingurita de zahar.

| andreea146 explică (pentru MihaelaDart):

Multumesc pentru raspuns