| fetita97 a întrebat:

Cine imi spune cum sa slabesc intr-o saptamana 2 kg?winking am 1.71 si 60 kgcrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| PinkDea a răspuns:

Nu mai slabi la 1.71 e perfect 60 de kg
Dar daca totusi vrei ...nu manca dupa ora 7, nu bea sucuru acidulate, nu manca dulciuri

| Dorinel a răspuns:

Nu manca nimic, bea doar apa, alearga intr-un parc cate 10km!

| ge0rgy a răspuns:

Fa din acea saptamana o saptamana sanatoasa. Mananca doar fructe si salata; Fa alergarea de dimineata, alergarea de seara, Si bea multa apa. Eu cred ca astea sunt cele mai naturale metode, sa nu te bazezi pe medicamente sau ceaiuri de slabit... Sper ca ti-am fost de ajutor. funda?batting eyelashesbatting eyelasheslove struck:*

| flavyusR a răspuns:

Cea mai usoara modalitate e prin exercitii, si o mica dieta (eu nu propun dietele, pentru ca-s rele, dar daca vrei intr-un timp atat de scurt, e si ea buna).
Exercitii. Eu presupun ca ai 14 ani sau mai mult. Deci in cazul asta, in fiecare seara (ATENTIE, IN FIECARE SEARA ALTFEL NU MERGE) faci asa:
1. 150-200 abdomene (eu fac 240, dar modele difeite, adica http://www.youtube.com/watch?v=Ha_cMsi9JC0 si functioneaza foarte bine)
2. Flotari. 20-25-30 flotari. Nu faci pana obosesti. Faci pana pici jos, sa-ti arda mainile! nu ca gata ai obosit si te opresti.
Si sa alergi in fiecare zi, cat poti tu nu conteaza.
Trebuie sa ai mare atentie sa faci toate astea. Vad ca iubesti o fata (din pozza) si eu am avut o fata pe care o placea, si ea nu prea se uita la mine, si din cauza asta m-am apuccat de astea, ca sa imi dezvolt musculatura si sa ma placa, dar nu a dat roade, pentru ca e prea fitoasa, si am renuntat. Acum nu ma pot lasa de exercitiile astea :))
Si dieta, pai mananci cat mai putine grasimi. Cele mai multe sunt in carne, dar ai grija, sa nu cumva sa nu mai mananci deloc karne, pentru ca si eu am facut la fel, si am lesinat pe strada. Carnea contine foarte mult fier, si e vital pentru organism, daca ramai fara, poti sa ai cati muschi vrei, nu esti in stare de nimic :)
Si incearca sa mananci mai mereu legume, fierte, nefierte nu conteaza. Dimineata, manaci 1 castron de cereale cu lapte si dupa bagi 2-3 mere. La pranz vezi tu, dupa masa, mananci 2 portocale si seara, capsuni de preferat, pentru ca organismul digera foarte bine in timp ce doarme, ca daca le mananci ziua e posibil sa faci naveta la toaleta :))
Sall si succes :)

| moldoa12 a răspuns:

1 ora de alergare pe zi ai nevoie de 2 km de alergare la kg deci i 4 zile daca nu tragi are poti slabi
eu am slabit 4 kg in 1 saptamana