| alexiulian15 a întrebat:

Cine ma ajută❤️?
Cand m-am dus in parc cu fratele meu si cu mama mea m-am dus la o pompă cu apă si lânga pompă era ca un fel de bordură si m-am urcat cumva pe bordură si cand am vrut sa cobor de pe bordura am coborat cu piciorul stang. Am simtit din prima o durere lângă testiculul stang dar nu chiar acolo lânga testicul putin mai la stânga si in timp ce mergeam ma durea, dar dupa 600 m mi s-o luat durerea. Si azi mă doare si ieri mi-am pus un plasure special pentru dureri musculare, m-am dat si cu crema si tot mă doare. Eu am frica ca sa nu cumva doamne ferește sa-mi fi rupt ceva.
Ce sa fac spuneti-mi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andreidmbm a răspuns:

Cel mai probabil este vorba despre o întindere a ligamentului iliofemural, îți va trece în câteva zile de la sine.
Cremele nu prea ajută, ce te ajută este repausul. Cu cât îți vei forța mai mult ligamentul, cu atât va dura mai mult vindecarea.

Acest efect este cauzat datorită lipsei de mișcare. Îți sugerez să faci cât mai mult sport, te va ajuta din toate punctele de vedere.

P.S.: în cazul unei rupturi de ligament, aveai o durere insuportabilă.

| alexiulian15 explică (pentru andreidmbm):

Mulțumesc mult frate o sa fac mai mult sport ✌️❤️✌️❤️

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In parc zici? mda, așa sunt manifestările specifice vârste, după 50-60 ani te supără anexele, prostata,...