| LoveIsLove4Ever a întrebat:

dau funda. imi este o jena foarte mare sa intreb o problema de asa natura dar sunt speriat. vinerea trecuta m-am trezit la ora 5 cu o problema : o durere la testiculul stang. urinam normal si ma durea doar cand mergeam dar am observat ca acel testicul nu era pozitionat corect. era pozitionat oblic. acea durere a tinut toata ziua pana a 2-a zi. a 2-a zi durerea a disparut definitiv dar testiculul nu s-a repozitionat. mentionez ca nu am avut alte dureri, greata sau ameteli. este ceva grav? exista posibilitatea sa am torsiune? va rog sa imi raspundeti fara a face glume. sunt foarte ingrijorat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| m00n a răspuns:

My opinion? Sa-ti explic:torsiunea de testicul nu are doar efecte locale, ci intereseaza tot pachetul vasculo-nervos din canalul inghinal( durerea e de cosmar ).E posibil sa te fi lovit in somn, strangulat cu pantalonasii(*** happens).Fa masaj usor si in acelasi timp incearca sa-l repozitionezi putin cate putin. Daca durerea in momentul repozitionarii devine vie, atunci este nevoie de un consult medical de specialitate.In rest n-ai nimiclaughing

| LoveIsLove4Ever explică (pentru m00n):

Deci este de la o lovitura sau o actiune fizica? am incercat dar nu simt nici o durere. il pot repune in pozitia corecta fara sa simt nici o durere. deci daca pot face asta fara dureri inseamna ca nu este grav?

| m00n a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Yes happy Nu-ti face probleme, continua sa mai masezi zona cateva zile(nu in continuu!) si o sa treaca