| Pisoiii a întrebat:

Cine ma ajuta si pe mine.am 14 ani 1.65 si 80 de kg... dati-mi multe sugestii ca sa slabesc nu neaparat rapid si nu vreau sa ma infometez ...mersi mult:*:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe: http://www.exercitii-abdomen.ro/exercitii-pilates-video.html Aceste exercitii si o dieta sanatoasa te va face sa ajungi la rezultatele dorite. Succes!

6 răspunsuri:
| albastrualb77 a răspuns:

Eu cred ca daca faci mult sport, sa alergi, sa faci abdomene, genoflectiuni, sa sari coarda, orice, sa stii ca va da rezultate garantate, doar sa ai ambitie, crede-ma.

| dudutm a răspuns:

Cardio cat mai mult : alergare, inot...
Si sa ti un regim alimentar.

| alex123456 a răspuns:

Mananca mai putina paine si fa sport funda

| DulceCandy95 a răspuns:

Buna Anca.Eu te sfatuiesc sa mergi la un doctor nutritionist, pentru o dieta buna si speciala pentru tipul tau de organism.Pana atunci, este neaparat necesar sa renunti de tot la dulciuri, la carnea prajita in ulei nu mai zic de acei cartofi prajiti si cancerigeni.Si cel mai important este sa renunti la sucurile carbogazoase, ele odata ajunse in corp se transforma in grasimi si se si depun. Uita-te seara la Euforia Lifestyle la Dr.Oz este cel mai bun.Da sfaturi despre orice, de la diete si mancare, la cosmetice, tot ce tine de ingrijire.In fine.Foarte foarte important este sa faci sport.De exemplu, eu, practic sportul care imi face placere, de exemplu mersul pe role(dar ai grija la mine m-i s-a intamplat sa merg foarte mult pe role de mica merg si m-i s-au dezvoltat muschii la picioare care sincer mie nu imi plac)Poti incerca sarituri cu, coarda, astazi 50 maine 100 si tot asa.winking
Abdomenele si Jogging (alergatul)winking muzica cu tine o sticla de apa si da-i drumulwinking. Oricum toate acestea nu au efect asa cum ai dori daca nu te tii de dieta, adica daca nu renunti la dulciuri etc.si mananca in loc de ceva dulce cand t-i sa face pofta fructe.winkingPofta de dulce vine de la pofta de apa deoarece organismul "stie" ca dupa o portie de ceva dulce sau sarat (chipsuri) vei bea apawinking. Deci poti bea si foarta multa apa, nu dauneaza absolut de loc.3 mese pe zi sanatoase intre care sunt gustarile,winking lapte, iaurt, fructe, etc fulgi,; Incearca, iti garantez ca va functiona si vei avea si mai multa energie.winking
Bafta, :*fundita?happy

| DulceCandy95 a răspuns:

A si sa nu uit, incearca sa inlocuiesti painea si sa renunti la celelalte fainoase, deoarece ele ingrasa cel mai mult, poti manca portii mici de paine neagra.winkingStiu ca nu poti renunta de tot la paine, si mai ales din prima asa ca incearca:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Devino adeptul unei diete de slabit naturale

O mare greseala facuta de persoanele cu probleme de greutate este aceea ca ignora aceste diete de slabit naturale care garanteaza rezultatele positive si aleg sa urmeze diverse diete de slabit bazate pe produse pentru slabit sintetice, pe pastille de slabit si alte astfel de variante, din simplul motiv ca aceste diete de slabit sunt mult mai promovate in media si nu numai.

Adevarul este ca aceste diete de slabit naturale sunt cele mai bune diete de slabit existente, si sunt singurele diete de slabit care garanteaza intr-o anumita masura inlaturarea kilogramelor in plus, tinand cont bineinteles de conditia fizica si de starea de sanatate a fiecarei persoane in parte.
Urmeaza una dintre numeroasele diete de slabit pe baza de cruditati

Un lucru foarte important care trebuie retinut atunci cand te supui unei diete de slabit este ca vitaminele si mineralele asimilate din legume si fructe sunt foarte importante. Astfel evita sa le fierbi sau sa le gatesti in vreun fel care sa le faca sa-si piarda din prospetime. Legumele naturale au mult mai multe vitamine decat cele fierte, iar vitaminele in cantitati mari ajuta foarte mult la arderea grasimilor.

Astfel, daca vrei sa slabesti, incearca sa consumi cat mai multe cruditati intr-un mod care sa te satisfaca. Nu este important programul, cat continutul meselor tale. Astfel, urmand una dintre aceste diete de slabit va trebui sa faci o obisnuinta din consumarea legumelor precum varza, sfecla, telina, morcovii, cartofii, ciupercile, rosiile, castravetii, vinetele, conopida s.a., fara sa tii cont neaparat de modul de combinare a acestora sau de cantitatile lor.