| obiweb a întrebat:

Cine stie ce periuta este mai buna? Ma refer la periuta clasica asta inseamnga din par natural sau artificial si periuta electrica. Am gasit ceva dar astept mai multe pareri/
http://www.cautdentist.ro/alegerea-periutei-dentare-clas ica-sau-electrica.
Multam la toata lumea,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| denise89 a răspuns:

Pai s-a dovedit ca periuta electrica actioneaza mai bine asupra placii bacteriene dar eu prefer sa o folosesc pe cea clasica! iti recomand una cu peri moi pentru ca cele cu peri tari, desi pare ca curata mai bine, ele nu fac decat sa zgarie smaltul.

| obiweb explică (pentru denise89):

Te referi la perii moi dar pana acum eu am testat doar niste periute din par natural care mi se pareau mai soft.
Poate periute pentru copii? Intreb, serios poate sunt mai moi.