| LauraAgi a întrebat:

Cine stie informatii utile despre Cetona de zmeura despre care se face reclama ca e buna pentru slabit? Nu sunt sigura daca e buna,ca vrea mama mea sa slabeasca si am vazut reclama, ma puteti informa si pe mine? Multumesc big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Nu exista produse Minune de slabit, adica tu dormi bine-mersi si slanina se topeste singura, ca-n basme.
Nu exista, oricat de frumos te-ar tromboni starurile prin reviste si actorii imbracati in halalte de doctor. Ei nu urmaresc decat sa-ti bagi tu mana in buzunar si sa le dai bani.
Cel mai sigur mod de a slabi este regimul alimentar stabilit impreuna cu un specialist si miscarea fizica.

| LauraAgi explică (pentru Leocerba):

Intr-adevar, zici bine. Mersi pentru sfat! big grin

| Leocerba a răspuns (pentru LauraAgi):

Acuma e la moda Cetona de zmeura, despre care se spune ca-i cel mai eficient produs slabit. Cu putin timp in urma era ceva din fructe de acai. Inaintea acaiului erau capsulele cu ciucuberci. Inaintea ciucubercilor era pulberea de blablabla. Si despre toate s-a spus ca sunt cele mai eficiente, cele mai grozave! Pai atunci de ce au mai aparut altele? S-a terminat acaiul? Da` de unde. A mai aparut pe piata un smecher care doreste sa exploateze nevoia noastra de a obtine fara efort diverse rezultate. Atat. Dar de slabit sanatos nu se poate decat cu regim inteligent si cu miscare.
Asa ca sanatate draga mea si-un pic de circumspectie cand vine vorba de minuni happy

| LauraAgi explică (pentru Leocerba):

Multumesc happy