| augu66 a întrebat:

Ciocolata alba ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,

Da,ciocolata albă îngrașă. Face parte din categoria dulciurilor, și așa cum știm, dulciurile îngrașă foarte tare și au un număr ridicat de calorii. happy Dacă mănânci 2-3 pătrățele de ciocolată regulat,nu se întâmplă nimic.
Corpul simte nevoia de dulce,dar medicii recomandă ciocolata neagră, în cantitate mică, 2 -3 bucățele. Ciocolata neagră ajută funcționarea inimii. happy

Sănătate multă!

| Justmed a răspuns:

Toate alimentle ingrasa ...au kalorii

| fratiikaramazov a răspuns:

Practic nu ciocolata ingrasa, depinde ce cantitate mananci. daca mananci 2 patratele nu ingrasa, dar daca mananci una intreaga...