| RAY a întrebat:

Coca cola cu zero zahar oare e mai sanatos? scrie ca are doar 1 calorie. pe doza aia, oare asa e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Niciuna nu e sanatoasa.
Si acel zero-zahar contine zahar.
Daca bei rar nu are ce sa ti se intample, absolut nimic nu e daunator daca e consumat cu limite

11 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

1 calorie pe linga toate celelalte happy. N-o fi avand zahar ea, dar caramelul, cel care ii da acea culoare maronie inchisa, din ce crezi ca se face? Caramelul nu e altceva decat zahar ars. Ceea ce inseamna ceva calorii, oricum ai lua-o.

| RAY explică (pentru cristi202):

Ai dreptate, am baut a doua doza dar asta e si ultima o sa beau apa plata, si eu cred ca e minciuna plus ca are aspartin plus cofeina si alte chimicale care sigur nu sunt 3 calorii, sunt la slabit cristi

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu fii asa sigur ca si corect ce scrie pe doza si atent si la celelate ingredinte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai stiu cum sa-si minta clientii. Pai... daca intr-adevar nu are zahar sigur alt indulcitor are, ca doar nu au indulcit-o cu aer, deci in concluzie tot nociva e plus ca are si cofeina, e clara, cancer scrie pe client

| IIIshaneIII a răspuns:

Alege pepsi e mai bun si mai natural

| Stef45 a răspuns:

Nu tot ce scrie pe doza e adevarat.In 99% din cazuri sunt minciuni.Cauta pe Youtube coca cola vs coca cola zero sugar si vei vedea diferenta acolo. Oricum niciuna nu e sanatoasa.

| KanameKuran a răspuns (pentru Stef45):

Sunt obligati prin lege sa scrie pe etichete doar adevarul. Daca crezi ca ceea ce scrie nu este adevarat, aduni dovezi si poti sa ii dai in judecata.
Sa zicem ca armata de avocati pe care ii are coca cola angajati, reuseste sa castige procesul cu tine, sau sa il amane la nesfarsit, dar apoi mai vine unul si inca unul si tot asa pana o companie cu alta armata de avocati intra in proces...

| RAY explică (pentru Stef45):

Asta am sa si fac, am observat ca da nu e asa dulce dar cofeina e ca simt intepaturi in piept dupa ce beau

| Princess14022006 a răspuns:

Cand spune ca nu contine zahar, contine indulcitori.
In legaura co o calorie nu e adevarat, nici un fruct, o leguma nu are doar o calorie.
Ps: Daca tu bei cola, lasa-te, mai tarziu iti va parea rau, nu doar ca are zahar ci si contine o gramada de chimicale.

| BogdanCB123 a răspuns:

Nu îngrășa asa tare dar nu e sănătoasă

| RAY explică (pentru BogdanCB123):

Cica un studiu a dovedit ca nu ingrasa deloc dar la cate contine mai bine fara