| anonim_4396 a întrebat:

Copilul meu a facut febra mare si tuseste cu sange. ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du copilul la URGENTA ACUM. Poate avea o pneumonie foarte severa, posibil mortala in absenta tratamentului.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Nu stiu ce poate fi dar pare ceva grav... numai sta fugi cu el la spital... poate avea ceva la plamani... asa ca Urgent la spital!

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

ALOOOO?!?!? Spital--->>Urgent iti spun cevaaa?!?!?! Du-l repede la spital...
Vedeti?! ziceti ca sunt oameni adulti si responsabili(exemplul de fata...)...mai bine taceai...si mergeai la doctor!

daniela
| daniela a răspuns:

Nu e cazul sa ne intrebati pe noi. fuga la un pediatru poate fi ceva foarte foarte urat.

carla
| carla a răspuns:

Daca are febra si tuse cu sange, eu zic sa nu mai pierdeti timpul, trebuie sa va duceti la medic, Urgent! Nu e de gluma.

| borsec a răspuns:

Tusea cu sange poate fi cauzata de unele forme de infectie a plamanilor sau cailor respiratorii, precum bronsita acuta sau pneumonia.

regis
| regis a răspuns:

Sper ca nu mai esti aici sa poti citi asta, ci la urgenta impreuna cu copilul.

| baba a răspuns:

Tuse cu sânge poate fi ceva la plămâni. Nu vreau să te sperii fiindcă nu sunt nici din domeniu dar poate fi şi o pneumonie sau chiar o tuberculoză!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi du-te la doctor ce mai stai?