| Cryscristina a întrebat:

Copilul meu are 2 ani si 8 luni si are pielea uscata de la nastere.Care poate fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ai monitorizat cantitatea de lichide pe care o bea in decursul unei zile? Pielea uscata este primul semn al deshidratarii.

| nestlebaby a răspuns:

Uscata in ce fel? adica se descuameaza(adica i se duce pielea ca dupa statul la soare, bronz) sau e uscata, asa ca pe maini de ex, de la spalatul vaselor(asta e exemplu). eu iti recomand cu cea mai mare incredere crema de la Mustela pentru bebelusi.Hydra Bebe se numeste. e cam scumpa ca pret (cam 50 lei) dar merita toti banutii.eu o am de mai bine de un an de zile si abia acum da semne ca ar fi pe terminate si ar mai fi o solutie:uleiul de corp dar de la sanosan. e foarte bun si asta.eu le folosesc pe amandoua dupa baita pentru fetita mea si nici urma de piele uscata. sper sa-ti fie de folos.incearca-le ca nu ai nimic de pierdut. uleiul e mai ieftin(la 29 lei l-am luat eu parca.il gasesti si pe la Kaufland si poate e mai ieftin). bafta si sanatate multa!