| anonim_4396 a întrebat:

Cred că am infecție urinară... Înca de la inceputul saptămanii am început să urinez puțin mai mult decat de obicei, insă am pus totul pe seama ceaiurilor și pe faptul ca aveam impresia ca am răcit puțin. Ideea este că nu ma ustura, nu nimic. Urinam in cantități mai mari decat de obicei.
De azi,insă a inceput sa ma usture și să ma jeneze cand urinez, să am tot timpul această senzație. Mă voi duce luni la medicul de familie pentru un tratament insă pană atunci ce imi recomandati? Niște remedii naturiste bune, incercate, căci pe internet sunt multe și nu știu ce și cum să aleg.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Cred ca ai facut o infectie urinara.Trebuie sa mergi la medic ca sa iti dea un tratament. Ar fi bine sa cumperi de la Plafar ceva ceaiuri pe care ti le recomanda vanzatoarea de acolo.Cistita, cea mai frecventa afectiune, consta in inflamarea vezicii urinare. Apare in urma unor infectii. Un ajutor pentru cei care fac des aceste infectii urinare il constituie iaurtul, care reduce frecventa crizelor de cistita.

| Azµre a răspuns:

Tinctură de propolis dizolvată în apă. O linguriță la 1 ceașcă de apă. Dimineața și seara.

| Azµre a răspuns:

Fă un test se găsește la farmacie costp 10 lei special pentru a afla dacă ai sau nu o infecție urinară. Dacă ai fă un trataemnt cu Ciprinol 500 Mg, 1 pastilă la 12 ore timp de 7 zile.

| SimionAlexandru a răspuns:

Daca te ustura, posibil sa ai probleme cu rinichii. Mergi la medic, si cel mai probabil, iti va recomanda sa cumperi "Urinal". Si eu am avut problema asta