| anonim_4396 a întrebat:

Credeți că e posibil să am cancer de colon la 19 ani?
Bănuiesc asta pentru că din 2020 am constipație cam tot timpul.
Plus de asta aproape in fiecare luna înainte de menstruație am o durere abdominală care se lasă in colon spre anus, nu știu dacă e de la menstruație sau nu.
In 2021 am avut un miros și un gust ciudat pe care îl simțeau doar eu.Am luat pastile de la psihiatrie și mi-a trecut acel miros.Am avut și anxietateCe credeți că poate fi? Cancer colorectal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.E posibil ca ai citit prea mult pe google, aiurea.In momentul in care afli diagnosticul clar de la doctor abia atunci incepe sa te stresezi.

Iar gustul si mirosul nu e exclus sa fi fost din cauza covid.Multe persoane au relatat la fel ca tine.

Repet, mergi la medic.Nu afli daca ai cancer sau nu pe siteuri precum TPU.

| Anafjfj a răspuns:

Și mai simt ca am trebuie sa merg la toaleta chiar dacă merg ca și cum ar fi ceva crescut

| Anafjfj a răspuns:

Dar eu am dureri de la 12 ani e posibil sa am cancer?

| DrIvanov a răspuns (pentru Anafjfj):

Fugi la medic pentru o consultatie

| Anafjfj a răspuns (pentru DrIvanov):

Ce fel de consultație sa fac?