| UmbraDeVulpe a întrebat:

Cremele ivatherm cicaderm la 40 si la 75 ml sunt amandoua exact la fel si pot sa folosesc de oricare ca sunt la fel doar ca intr o cutie e mai putina crema si intr una e mai multa dar sunt la fel?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da.
Doar cantitatea difera.
Compozitia si calitatea este la fel.

Răspuns utilizator avertizat
| Bula a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Este ca si apa minerala sau Cola, in diferite marimi si ambalaje.

Răspuns utilizator avertizat
| Bula a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Dacaa compozitia esta acelasi, atunci DA.

Răspuns utilizator avertizat
| Bula a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Cum?
in intrebare ai scris: "la 40 si la 75 ml sunt amandoua exact la fel"

Daca totusi nu-s la fel, atunci intreaba medicul sau la farmacie.

| dullcat a răspuns:

Cantitatea difera.Intreaba la farmacie sau magazin daca ai nelamuriri.Totusi, ai fost la medic sau iar iti cumperi creme pe care nu ai de gand sa le folosesti?

Răspuns utilizator avertizat