| UmbraDeVulpe a întrebat:

Daca mi-a spus azi o farmacista de la farmacia la care am fost sa imi cumpar crema ivatherm cicaderm de 40 ml ca daca folosesc si crema travogen dimineata e ok si doar o data sa folosesc cicaderm asa seara, atunci e ok si doar o singura data seara sa folosesc crema asta cicaderm? Ca cica de 2 ori pe zi trebuie cicaderm dar farmacista aceea a spus ca ajunge si o data daca folosesc si travogen

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Aceste produse pentru noi sunt ozn-uri... laughing nu avem de unde stii ce sunt alea ca nu avem si noi problema ta!
Dar acum depinde cine ti-a zis sa le folosesti de 2 ori, daca e mai presusus de farmacista, asta tu ar trebui sa stii! Dar daca un doctor ti-a recomandat de 2 ori atunci de el sa asculti, iar daca asa scrie pe reteta din cutie atunci de farmacista sa asculti!