| Smiiiley a întrebat:

Cu cat timp inainte se ia protectia pentru stomac(nexium) fata de antibioticul(Zinnat)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bluebutterfly80 a răspuns:

Nexium se administreaza dimineata, pe stomacul gol, cu o jumatate de ora inainte de masa! astfel esti protejata intreaga zi, indiferent de ora la care iei antibioticul! multa sanatate iti doresc!

| Smiiiley explică (pentru Bluebutterfly80):

Mersihappy.
Eu am de luat antibioticul la 10 seara si la 10 dimineata(interval de 12 ore).Am luat Nexium dimineata asta.Mai trebuie sa iau si seara?

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru Smiiiley):

Nu, se ia o singura data pe zi, dimineata, asta asigurandu-ti o protectie de 24 de ore! Ma bucur ca ti-am fost de folos, multa sanatate iti doresc happy

| Smiiiley explică (pentru Bluebutterfly80):

Mersi mult :*

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru Smiiiley):

Cu placere :*

5 răspunsuri:
| miriz a răspuns:

O ora...cam asa...sunt sigura