| danydd a întrebat:

Cu o ora in urma am mancat un chebab si dupa 15 minute am observat ca mi-au aparut niste pete sau bubite rosi(nu stiu exact ce sunt, ceva rosu)? imi poate spune cineva ce am? va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Poate sa fie o alergie la careva ingredient din mancare. Este un fel de urticarie si pruriginioasa ( te mananca si se umfla un pic ). Va trece peste 3 zile aproximativ. Sunt mixturi mentolate in farmacii care calmeaza mancarimea.
Consulta medicul de familie.

| DeeaDelirata a răspuns:

Kebabita!:O

| Iasmiine a răspuns:

Poate e vreo alergie. Si eu am patit cu multe alimente si am fost la medicul de familie si mi-a dat ceva solutie si medicamente si in cateva zile mi-a trecut.

Răspuns utilizator avertizat
| MarianWLF a răspuns:

Am patit si eu si bag mana in foc ca ai mancat de ma McDonald's!
Asculta petele o sa iti dispara nu te scarpina daca te mananca dar fii atent sa nu mai mananci in viata da me la McDonald's au toate prostiile in ele produsele de acolo.

| LoveeMakeup9 a răspuns:

Este ca un fel de alergie de la atata maioneza si ce-o fost in chebabu ala dar nu stiu cum se trateaza

| harhas a răspuns:

Este de la chebab, alergie

| AlExUtZu4423 a răspuns:

Pojar! Du-te la medicul de familie si o sa te trateze!

| CrisCri a răspuns:

Cred ca ai alergie.Sau chebabul era stricat! Iti recomand sa consulti un medic.