| RaulMezdrea a întrebat:

Cum aflu ce grupa de sange am? dar sa nu fie cu injectii, prin alta metoda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e nevoie de nici o injectie, doar de o recoltare de sange (nu exista alta metoda)

| mona a răspuns:

Mergi la un laborator de analize, iti recolteaza sange si afli ce grupa sanguina ai

| Felys a răspuns:

Se poate lua si o picatura din deget,dar tot trebuie un strop mic de sange, altfel nu merge, sau ar mai fi varianta ca ambii parinti sau aibe aceeasi grupa de sange, dar asta merge pe ghicite, si nu e relevant

| DraudeS a răspuns:

Buna seara!

Prin recoltare sangvina.

Sanatate!

| elysi a răspuns:

Nu ai cum altfel decat prin recoltare de sange. Poate doar daca se intampla ca ambii tai parinti sa aiba aceeasi grupa de sange, atunci o ai si tu.

| elysi a răspuns (pentru elysi):

De fapt nu neaparat, doar daca ambii au 0(I) atunci automat ai si tu 0(I). La celelalte grupe nu se aplica ceea ce am scris mai sus.

| pefelie a răspuns:

Iti dau o metoda foarte simpla: te duci la doctorul tau de familie, el detine fisa ta medicala pe care o ai de cand te-ai nascut. In ea scrie grupa ta de sange si toate caracteristicile, bolile, racelile, investigatiile, tratamentele si tot ce ai avut sau ti-sa pana in momentul de fata, bine-nteles daca ai fost la el cand ai fost bolnav. In fine ideea este ca la nastere toate caracteristicile tale ti-au fost trecute pe acea fisa iar doctorul poate sa-ti spuna tot ce doresti sau te intereseaza de acolo, fara nici un fel de injectie big grin

Sper ca te-am ajutat!