| bogdanbest10 a întrebat:

Cum ajung la matei bals din Militari!
va rog mult! vin din provincie! trebuie sa fiu luni dimineata acolo pentru niste analize importante!
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cea mai buna varianta este urmatoarea: metroul pana la Eroilor, acolo schimbi si iei metroul in directia Dristor 2. Mergi pana la statia Stefan cel Mare si de acolo, cu tramvaiul 46 sau 34 in directia Obor doua statii. Sau mergi cu metroul (tot Dristor 2) pana la Obor si de acolo cu tramvaiul 34 sau 46 in directia Piata Victoriei tot doua statii. Statia de tramvai la care trebuie sa cobori, in orice sens ai merge, se numeste Dr. Grozovici. Practic spitalul se gaseste pe aceasta strada, in spatele Spitalului Colentina, la jumatatea distantei intre statiile de metrou Obor si Stefan cel Mare de pe magistrala Dristor 2.

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Cel mai simplu e cu metroul pana la obor (schimbare la eroilor de pe linia 1 pe linia 2 (sunt cele fara peron comun) se ia metroul spre gara de nord (eroilor-grozavesti-semanatoarea-crangasi-basarab-gara de nord-victorie-stefan cel mare-obor) si de la obor iei tramvaiul 34 o statie spre str Barbu Vacarescu si de acolo intrebi de strada Calistrat Grozovici (nu stiu daca nu mergi mai bine pe jos ca sa nu te incurci. Cu tramvaiul nu sunt sigur cate statii sunt si cat de aproape e de institut, asa ca mai bine intrebi pe acolo).
Daca vrei sa mergi cu ratb-ul: 336 pana la universitate, de acolo iei 66 pana la obor.