| anonim_4396 a întrebat:

Cum ajung la spitalul Dr Matei Bals? Eu locuiesc in provincie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde de unde vii. De la Gara de Nord, iei metroul in directia Dristor 2 pana la statia Stefan cel Mare (a doua). De acolo, poti vebi pe jos spre Bucur Obor sau cu tramvaiul (34 sau 46) doua statii (pana la statia dr. Grozovici). Cobori, intri pe strada Dr. Grozovici (e perpendiculara pe strada mare - Stefan cel Mare, spre stanga daca vii dinspre statia de metrou Stefan cel Mare spre Obor). Poarta spitalului e cam la capatul strazii (adica la vreo 150 de metri din Soseaua Stefan cel Mare, pe stanga).
In afara de tramvaiele 34 si 46 (care au un capat in zona Garii Basarab, pe partea cealalta fata de liniile de tren - la Banu Manta si celalalt capat la Romprim in Berceni, respectiv la Cora Pantelimon), prin fata spitalului mai trec: tramvaiul 5 (care zilele astea circula pe traseul Aero Baneasa-Bucur Obor si retur), autobuzele 330 si 335 care circula din carteirul Titan pana la Piata Presei Libere, respectiv pana la Pasajul Baneasa). Statia, pentru toate, se numeste Dr. Grozovici.

| jo a răspuns:

Alexdop21, din pacate, indicatiile de pe harta nu sunt bune. Adresa e buna, dar imaginea il trimite pe om la Spitalul Coltea. Indicatiile brigaelei sunt cele mai clare.

| alexdop21 a răspuns:

Da dar spitalul coltea este exact langa bals, adica gard in gard, idee este ca pana nu de mult coltea si blas erau unul si acelasi din punct de vedere al conducerii si tot asa, acum mai nou au devenit doua spitale separate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi cer scuze in numele userului "annitu". Nu cunosc raspunsul, dar poate ai noroc cu linkul de la alexdop21. Sper ca nu este ceva grav. Oricum, sanatate multa si daca se poate revino si spune-ne ca ai gasit si totul este ok. Ne-ar face placere sa te ajutam si cu alte ocazii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

. Adresa: Str. Dr. Calistrat Grozovici, nr. 1, sector 2, sector 2,...
tramvai 34 de la gara sau 182 masina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Str.valea oltului