| YSH a întrebat:

Cum as putea sa ma ingras, dar fara medicamente/pastile, ce ar trebui sa mananc ca sa fiu cu vreo 7 kg mai mult?
funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| amuzanta a răspuns:

Pai sa mananci multa paine si sa mananci des!

| ciambela a răspuns:

În primul râd trebuie să-mi spui câți ani ai?

| YSH explică (pentru ciambela):

12 ani si am 36 kg as vrea sa ma mai ingras cu 7 kg adica sa am 43 kg.

| ciambela a răspuns (pentru YSH):

Esti in perioada de crestere, este normal pentru baieti la virsta ta sa fii asa, de obicei fetele se dezvolta mai repede, baietii incepind cu 15 ani in sus. dar totusi daca vrei sa te dezvolti perfect si sa ai o masa musculara perfecta a corpului, trebuie sa faci antrenamente. Desi poate iti pare asta straniu, pentru ca cei ce vor sa slabeasca tot au nevoie de antrenament doar ca ce vor sa slabeasca nu trenuie sa manince dupa antrenament, cei ce vor sa mareasca masa musculara TREBUIE SA MANINCE PROTEINE, dupa fiecare antrenament. Fa-ti un regim, antreneazate sa spunem dimineata si seara daca poti mai des, bine, 40-60 min, dupa care trebuie sa maninci bine : oua, carne, peste, fasole, linte, alune, nuci, piine, deci mananci ca un om sanatos cum sa-r spune happy Iti explic de ce: dupa antrenament metabolismul creste(schimbul de substante creste) si in acest moment celulele musculare se inmultesc mai rapid. deci eu iti zic sa te pui la ingrasat ca un porc, sa faci slanina, dar anume: sa cresti in masa musculara. Regula principala, nu fuma, nu consuma alcool, substantele active blocheaza procesele de dezvoltare, si vei creste ca un neimplinit. Tine minte: antrenament-mancare-antrenament-mancare. nu manca inainte de antrenamente. Bafta. daca mai ai intrebari, poftim.

| ciambela a răspuns (pentru ciambela):

Scuze : Decei eu NU iti zic sa te pui la ingrasat... (am scapat negatia)

| ciambela a răspuns (pentru YSH):

Scuze am scapat negatia in enuntul: Deci eu Nu iti zic sa te pui la ingrasat...

| YSH explică (pentru ciambela):

Sunt fata nu baiat

| ciambela a răspuns (pentru YSH):

De obicei fetele nu au asa dorinta, dar este acelasi secret si pentru fete. succes.