| Tokha a întrebat:

Cum as putea sa ragusesc fara sa beau apa rece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

De ce vrei sa ragusesti? Eu sunt racita si m-am ales si cu o infectie si conjuctivita si abia astept sa scap. straight face
Totusi poti sa iei un cub - doua de gheata si sa-l dai pe gat.
Stai in curent. Fa o baie seara si deschide geamu cat dormi si stai in haine subtirele, iar dupa baie bea un pahar de apa rece cu gheata!
Sigur, maine vei fi "fresh". happy

| Tourniquet a răspuns:

LOLA, da' ce, crezi ca o sa moara fata? Nu moare. Doar o raceala zdravena de scapa cu ea numai cu antibiotic. big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Lora a răspuns:

Chiuie

| Ady00pk a răspuns:

Nu frigul iti da raceala! frigul doar ajuta microbul(raceala) sa se extinda mai bine! E simplu ai contactat microbul raceliihappy prin aer, stranutul altcuiva! Cat despre raguseala, este un simptom al racelii, la fel cum este febra si tuseahappy

| Psihiatra a răspuns:

Urla cat te tin plamanii. o sa inceapa sa te usture in gat si poate o sa si ragusesti.

| Shammal a răspuns:

Gandindu-te ca esti ragusita; totul apare in gand, in imaginatie dupa care se manifesta fizic

| Freaky a răspuns:

Tipa

| LOLA33 a răspuns:

Krissy, D0uce a zis sa raguseasca nu sa moara laughing laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti. Nu bea apa rece. Sunteti toti obsedati de apa rece? Si apoi cand racititi. Va lingeti ranile de ciuda si aveti draci si nervi toti si toate.

| Păpușica_2939 a răspuns:

Eu ragusesc doar dupa ce beau apa rece, alta metoda inca nu stiu. Glasul meu e parca mai matur atunci cind ragusesc big grin