| alexandra2222 a întrebat:

Cum as putea sa scap de vaccinul de maine? mie mi-e frica de ace cand vad o injectie lesin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JockerStoica a răspuns:

Crede-ma ca eram la fel cand vedeam ace insa acum mi-am revenit nu mai imi e frica de injectii si vaccinuri.Insa daca maine vrei sa scapi de vaccin te sfatuiesc sa nu scapi de el.Mai bine iti faci vaccinul pentru ca este necesar pentru tine nu degeaba il faci.Tu trebuie sa fii tare si sa ai incredere in tine ca nu o sa patesti nimic din cauza unei mici intepaturi.Cand vine sa-ti faca vaccinul inchide ochii si repeta in gand: (Nu imi e frica de vaccinuri) Deci trebuie sa fii tare si sa ai incredere in tine si ca nu o sa patesti nimic.Iti doresc mult Succes!

| alexandra2222 explică (pentru JockerStoica):

Mai bine ii zic big grinoamna aratati-mi injectia asteptati 2-3 secunde sa lesin si apoi faceti-mi vaccinul

8 răspunsuri:
| Bogdan4688 a răspuns:

Chiuleste sau daca nu e obligatoriu...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te doare mai tare cand te zgarie pisica. tine 1 secunda intepatura aia ce naiba.

| ValentinBogdan a răspuns:

Daca e vorba de vaccinul care se face acum la scoala, asa e nu doare dar s-ar putea sa ti se umfle mana si ca sa nu il faci ai o singura solutie chemi unul dintre parinti sa semneze.

| Gabrielaa90 a răspuns:

Nu cred ca iti va face vaccinul daca ai asemenea simptome.

| GrumpyGirl a răspuns:

Trebuie sa te sa te vaccinezi daca nu, poti suferi de boli grave
si daca vrei sa scapi, trezeste-te inaintea parintilor tai si si baga termometrul in apa fierbinte si cand se vor trezi parintii tai arata-le termometrul(care are o temperatura ridicata din cauza apei) si poate scapi
dar sa ai grij aca temperatura sa nu fie foarte mare ca sa nu te duca la doctor
funda?puppy dog eyes

| SoKawaii a răspuns:

Spune ca esti alergica, sau trebuie sa l faci ca sa te appere de boli. ai incredere. copii de 2 luni il fac.

| pinkobsession a răspuns:

NU e dureros deloc... si eu l-am facut :*