| SecretKiss a întrebat:

Cum as putea sa slabesc 10 kilograme in 2 luni maxim? Daca stiti, bine, daca nu, tot bine... La sport includ doar abdomenele pentru. ca nu am timp din cauza scolii de sport.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Interesant. Nu vrei sa iti ie timp ca sa slabesti, dar vrei sa dai jos 10 kg in doua luni. Poate exista metode, dar fi sigura ca nu sunt deloc sanatoase. De fapt, orice ar fi, sa slabesti atit de mult si intr-un timp atit de scurt, nu e deloc sanatos pentru organism. Deci, daca chiar vrei sa slabesti, ia-ti timp pentru miscare serioasa. Minim doua ore pe zi, in care sa iti pui corpul sa traga, si sa traga intr-atit incit noaptea sa iti fie somnul dulce, si seara sa nu rezisti prea mult pina sa adormi.

| Marius151 a răspuns:

A venit vara, poti sa iesi seara sa alergi prin parc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abdomenele nu sunt suficiente,decat in cazul in care vrei sa slabesti doar in aceasta zona(partea superioara a abdomenului). Chiar daca nu iti doresti sa slabesti numai in aceasta zona, le poti face fara probleme(vei scapa de burtica si vei modela frumos abdomenul). Incepe usor, cu 20-30 si avanseaza treptat la 50-60.Fa-le o data la doua zile, nu zilnic, pentru a evita febra musculara si intinderile musculare.pentru rezultate foarte bune(in zona abdomenului), combina-le cu acest exercitiu pentru partea inferioara a abdomenului: http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4.Incepe cu 50-60(sunt foarte usoare)si avanseaza treptat la 100. Fa-le tot o data la 2 zile.
Din punct de vedere al alimentatiei,elimina pe cat posibil produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Cantitatile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin. Ceea ce conteaza cel mai mult, in schimb, este miscarea.Alearga zilnic in jur de 20-30 de minute cu viteza medie(chiar daca ai un program incarcat, sportul este cea mai buna modalitate de a slabi si sigur poti gasi 20 de minute pe zi pentru miscare) si vei reusi,astfel, sa slabesti frumos, treptat si sanatos.Succes.