| Lorii69 a întrebat:

Cum as putea slabi daca nu mananc fructe si legume absolut deloc? Nu-mi plac, nu le sufar... am incercat, nu pot... fac sport, dar degeaba. funda :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă e necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| Lorii69 explică (pentru bursuc001):

15 ani, 1, 55 si 50 kg

| bursuc001 a răspuns (pentru Lorii69):

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 52, 1 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai cu 2 kg mai PUŢIN decât greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

O seară frumoasă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Daca vrei sa scapi de kilograme, tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!

| Truxiie a răspuns:

Sport,sport,sport,dietă sănătoasăkiss

| VyRuS112 a răspuns:

Infiecare sera sa faci cate 10 flotari, sau alergi cate 30 de min in fiecare zi. funda

| Vivianna97 a răspuns:

Poti slabi si fara fructe si legume..mai greu.dar poti..incearca sa faci muuuult sport si in cazul cu mancarea incearca fara carne de porc, vita...mai mult peste, pui ..si nu uita ca exista prin supermarket si alte mancaruri..incearca mancarea asiatica happy sper ca te-am ajutat:*