| Allexandra13 a întrebat:

Cum as putea slabi rapid fara sa fac exercitii si sa ma abtin de la mancare. Nu mananc mult, mananc doar o data pe zi. Vreau sa slabesc cel putin 5 kg dar foarte rapid. Sau daca sunt necesare exercitiile mi as dori sa aflu care esti cel mai eficient exercitiu pentru slabit. Eventual sa slabesc 1 kg la 1-2 zile

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Ar trebui sa treaca macar 2 luni sa poti slabi 5 kg si asta daca si organismul tau permite, cunosc femei ce se ingrasa si daca beau apa, dar daca vei reduce drastic caloriile si vei face mult sport ai sanse in 2 luni.

| Allexandra13 explică (pentru MihaiNicu23):

Am avut o perioada in care am slabit foarte mult, cam 5 kg si da, zic mult deoarece a fost intr o saptamana. dar atunci am fost in vacanta si aveam mult timp penttu sport

3 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Nu e sanatos sa te infometezi. Poti sa mananci cat vrei atat timp cat esti in deficit caloric si mananci putin carbohidrati si sport ar trebui sa faci caci ajuta la arderea caloriilor ( deci ai putea sa mananci un pic mai mult happy sau sa slabesti mai repede), cauta pe net exercitii fitness.

| Donsavas a răspuns:

Nu te grabi! Ramai cu vergeturi si este pacat. Ti se poate lasa si pielea ca la cei batrani. Ai rabdare! Renunta la zahar si vei vedea schimbarile.