prfml
| prfml a întrebat:

Cum definti inteligenta din punctul vostru de vedere nu articole de pe net?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abilitatea de a rezolva probleme, prin cea mai rapida/corecta metoda

5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Puterea de a folosi creierul la capacitate maxima fara eforturi fizice!

daniela
| daniela a răspuns:

Pai ia sa vedem... a fi inteligent inseamna a prinde totul din zbor fara a fec mari eforturi, a putea face fata oricarei situatii fara mari greutati...

| anonim a răspuns:

Posibilitatea de a sustine un lucru fara a-l accepta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un invatat stie multe, un intelept stie sa si aplice ceeace a invatatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mooooama ce bun sint, ce le am, este? rolling on the floor