| king5151 a întrebat:

Cum e posibil sa ma doara o masea la un anumit interval de timp, dar eu daca apas pe ea sau pe carie sau strang din dinti nu ma doare deloc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nelucojoc a răspuns:

Durerea e rezultatul unui stres aplicat nervului sau gingiei. Daca nu e permanenta si insuportabila, ai mari sanse sa scapi ieftin, dar nu pe net, ci la medic stoma. Succes!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bat-o vina de ipohondrie, ca nu-ti da pace niciodata tie!
Mergi la stomatolog daca te dor dintii si nu te mai plange pe aici, din atat nimic.

| Violleta2022 a răspuns:

Vorbeste frumos magarule, ca nu esti in curtea lui tactu!

| king5151 explică (pentru Violleta2022):

laughing)))))))) ma scuzi, am uitat ca dormi pe TPU.
ar fi trebuit sa puna TPU limita de varsta sa nu intre toti batranii care nu au ce sa faca, sa dea raspunsuri inutile pe site-u asta

| Violleta2022 a răspuns (pentru king5151):

Rusine parintilor care nu te-au educat!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru că nervul răspunde la anumiți stimuli, rece, cald, dulce și nu neapărat la miscari

| Brizbriz a răspuns:

Pentru ca ai carie in interior, care apasa pe nerv, dar nu iti face "probleme" daca a ajuns acolo si esti asa de puturos ca nu te duci la dentist, o sa ajunga sub dinte, o sa faca infectie, puroi, si cand o sa apesi pe ala, o sa te doara de o sa te urci pe pereti