| CostyZ a întrebat:

Cum este corect sa tragi fumul de tigara, daca fumezi 1-2 tigari pe zii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Oricum ai "pufai" tigara procedura este incorecta deoarece in timp fumul de tigara inhalat iti va afecta sistemul respirator si circulator al sangelui cu efecte grave si risc marit de cancer.

| Ineys a răspuns:

Fiecare trage cum vrea, e viata lui, nu exista o regula rolling on the floor.

| iAMVi a răspuns:

Corect ar fi sa arunci acele tigari la gunoi.
Daca pufai, adica nu tragi in tine, te alegi cu un frumos cancer la beregata, daca tragi in tine te alegi si cu cancer la plamani si cu risc crescut de infarct sau accident cerebral, acum tu alegi cum sa tragi.

| Elena225 a răspuns:

Daca pufai, in 3ani te duci, faci cancer la gat, daca tragi in piept te mai tine ceva timp, dar la ce iti foloseste? O viata ai si pe aia o fumezi. Nu te face mai smecher asta, ca e una pe zi, ca sunt 2, incet incet o sa fie mai multe, asa ca mai bine oprește-te acum.