| Anonim2htqbf a întrebat:

Cum este mucusul inainte de menstruatie, dar inainte de ovulatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Dupa menstruatie poti avea cateva zile "uscate". Apoi mucusul in perioada infertila este mai gros, galbui, alb sau tulbure. Este lipicios si se intinde.
Inainte si in timpul ovulatiei seamana cu albusul de ou. Este mai fluid, alunecos, mai limpede, se intinde mai putin.
Dupa ovulatie va fi mai putin mucus cu aceleasi caracteristici ca in perioada infertila precedenta. Unele femei pot avea zile "uscate".
Nu exista o modificare prin care sa se observe iminenta menstruatiei.
Poti urmari aici o descriere mai in detaliu:
http://www.youtube.com/watch?v=zKIWCExOJ7s