| existential a întrebat:

Cum fac incat sa nu ma mai trezesc noaptea urland cu crampe la gambe?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Încearcă NeoMagniCramp de la farmacie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la un medic ortoped sa te consulte sa-ti dea tratament, esti fată sau baiat? Ce varsta ai?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Crampe la gambe? Te referi la cârcei?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Fereste-te de frig și ține căldură in zona dureroasă.
Achizitionează niște jartiere din lână, uite, din acestea: https://www.carouri.ro/......95-02.html

Si le poti purta si sub pantaloni, afară, cand e frig. Și, cel mai important e să porți incăltaminte specifică anotimpului, nu teniși cu talpă subțire in noiembrie, fiindcă de la picioare (tălpi) vin problemele de acest gen.

Să stii că si eu am o pereche de adidași superbi, din pânză înflorată, dar dacă ii port in perioada asta, simt că mi-e rece la picioare, iar vreo 2-3 nopti la rând, pătesc ce pățesti si tu acum. De asemenea, cand ma prindea ploaia rece si apa pătrundea prin materialul incaltamintei, aveam din nou, cârcei.

Dacă iti protejezi picioarele de frig, scapi de probleme fără medicamente.

| Lukasssz a răspuns:

Ai incercat sa mergi la medic?

| existential explică (pentru Lukasssz):

Am incercat doar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.Fa niste bandaje lungi din ceva, carpa, tricou sau cumparale.Infasoara de la genuchi pana la glezna noaptea cand te culci puternic dar nu exagerat cateva zile.Si ai scapat.Bafta

Răspuns utilizator avertizat