| pytyk_2297 a întrebat:

Cum fac muschi fara sala sau cum ma inalt help

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| madalina2727 a răspuns:

Pentru a te inalta sau a face muschi trebuie obligatoriu sa faci miscare.Nu neaparat sa faci sala, dar poti opta pentru orice sport vrei, de la cel pe care il poti face in camera, la alergat, baschet, volei sau innot.

4 răspunsuri:
| aniriiiiii a răspuns:

Pai poti sa te inalti jucand baschet sau volei, iar muschi poti sa faci acasa prin exercitii, daca iti mai cumperi si cate o greutate iti poti face propria sala la tine acasa, fratele meu asa are, si-a facut cateva aparate si crede-ma arata foarte bine; )

| Jorah a răspuns:

1. Ca sa te inalti joaca volei sau baschet cele mai bune pentru inaltat
2. Pt muschi faci
a. Triceps = flotari cu mainele apropiate sau lipite si flotari la paralele intre doua corpuri de mobila
b. Biceps = tractiuni la bara vreo 20 la 5-10 minute pe zi
c. Pectorali = flotari nu conteaza de care
d. abdomen - abdomene 50-60 pe zi

| Mary_5158 a răspuns:

Si psihologic, trebuie sa te gindesti cit de mult vrei asta, asa vei obtine rezultate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie decat sa astepti, daca iti lucrezi muschii putin probabil vei mai creste in inaltime. Mai intai asteapta sa te inalti (de obicei la varsta de 14-15 ani incepi sa te inalti) si apoi lucreaza-ti muschii. Daca tot stai pe net toata ziua cauta tutoriale pe youtube si pune-te pe treaba.