| TheTimeKiller a întrebat:

Daca merg la sala voi avea un antrenor? Adica cineva care imi spune ce exercitii sa fac? Pot merge la sala ca sa fac exercitii sa ma inalt? Nu ma prea intereseaza sa fac acum muschi pentru ca am 15 ani si daca fac muschi nu mai cresc in inaltime. Am 15 ani, 1.74 si as vrea sa ajung la 1.90 big grin.

Răspuns Câştigător
| Wolfyye a răspuns:

D,vei avea un antrenor care te va indruma, iti va arata cum sa faci corectnexercitiile, iti va arata fiecare aparat, din pacate amice, nu cred ca vei putea ajunge de la 1, 74m la 1.90...doar poate pe la 1.80-1.82...dar 1.90 nu cred ca ai sanse.

| Alexxxxx1 a răspuns (pentru Wolfyye):

Crede-ma are sanse, eu la 14 ani am 1, 74, si inca o sa cresc, deci... si el poate la fel de bine.

| Wolfyye a răspuns (pentru Alexxxxx1):

Eu am 16 ani si am 1.93...iar de la 15 ani pana in prezent abia am crescut 6 cm....si tu vrei ca el sa creasca aproape 20 de cm? thinking

| Alexxxxx1 a răspuns (pentru Wolfyye):

Da va creste caci baschetul, la un nivel destul de bun, si cu un antrenor calumea te ajuta mult sa cresti!
Asta e pararea mea oricum...

| TheTimeKiller explică (pentru Wolfyye):

Salut! Imi poti da mai multe informatii(sa vorbim) pe messenger/facebook? Vreau sa ma apuc de baschet dar nu stiu ce ar trebui sa fac happy. Si vreau sa te intreb mai multe chestii(am citit pe internet ca daca cunosc persoane inalte sa ma interesez de stilul lor de viata si sa fac si eu aceleasi lucruri). Daca nu vrei sa vorbim pe messenger/facebook, vorbim prin mesaj privat?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca vrei sa cresti in inaltime apucate si tu de un sport cum ar fi baschet sau volei.
La sala iti cam iei adio de la crescut in inaltime.

| Alexxxxx1 a răspuns:

Daca vrei sa cresti apucate de baschet, eu am crescut circa 10 cm in 6 luni de baschetlaughing
Sau daca nu vrei baschetul, fa ridicari la bara si din astea ca sa te lungestihappy

| BMWPower a răspuns:

Frate asteapta, corpul unui barbat creste pana la 20 si cv de ani asa ca mai usor cu, graba nu ai vrea sa ai la 15/16 ani 1.90?

| TheTimeKiller explică (pentru BMWPower):

Mi-e teama sa nu ma opresc din crescut brusc si sa raman asa. Vreau sa fac 1.90(nu neaparat acum, dupa 20+ ani). Crezi ca pot creste fara exercitii fizice si regim alimentar? Mi-e frica sa nu cresc in latime laughing