| Tn a întrebat:

Cum fac sa nu ma mai simt asa obosita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gabry a răspuns:

Odihnestete, dormi putin! Si fa o baie cu apa ferbintewinkinglove struck

14 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Dormi mai mult si foloseste si ceai de tei. E foarte eficient.

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Dormi minim 8 ore pe noapte si hraneste-te corespunzator si o sa te simti mai binewinking

| inna a răspuns:

Probabil nu te odihnesti indeajuns, dormi mai mult.

| M4RK a răspuns:

Odihnestete si dormi mai multwinking

| M4RK a răspuns:

Odihna este extrem de importanta pentru sanatatea ta. Daca nu te odihnesti corespunzator, nivelul stresului crestewinking

| danutza a răspuns:

Fatzi un program pe care sa il respectzi te culci la 10 si te trezesti dimineata la 9 daca il respectzi o sa te simti mult mai bine happy

| wannabe a răspuns:

Dormi 9 ore noaptea. apoi fa-ti un program de macar jumate de ora de exercitii fizice pe ziwinking

| faranume a răspuns:

Dormiwinking

| SakuraTheCherryBlossom96 a răspuns:

Eu ma culc dabia la 5 dimineata. Dar ma trezesc pe la 3 ziua.Si nu sunt deloc obosita. Poate ar trebui sa te culci mai devreme sau sa dormi mai mult.

| I'm just me a răspuns:

Puete in pat si dormi cateva orebig grin

| MADALINAAAA a răspuns:

Poi relaxeaza-te mai mult! nu mai fa un lucru pana la epuizare, incearca sa mai tai din programul zilnic si sa-ti acorzi un timp pentru un somn lung, mergi la culcare mai devreme ca de obicei, iar corpul tau sa poata sa se odihneasca in intregime, si sa-ti incarci bateriile cu energie.

| Ra a răspuns:

Odihna corespunzatoare! oboseala poate veni si de la starea de spirit, devenid agasanta asa ca incearca sa faci lucruri ce te binedispun, de exemplu o carte buna, o iesire cu prietenii si mult sport... combinatie ce creste pofta de viata si diminueaza oboseala big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe langa somn poti sa iei si sirop de catina(a nu se consuma dupa amiaza ca nu mai poti dormi) sau coenzima Q10(este extraordinra-dar sa nu o iei dupa amiaza ca nu mai dormi seara, este energizanta). Sanatate!