| Kiki20098 a întrebat:

De ce ma simt obosita?

8 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Pot fi multiple cauze: de la somn insuficient pana la o alimentatie deficitara si diverse boli. Fa-ti niste analize de rutina, dar sa incluzi si magnezemia.

| BlackRose03 a răspuns:

Sunt mai multe cauze... poate nu te-ai odihnit destul, sau adormi tarziu noaptea, sau nu ai timp sa te odihnesti, poate ai lipsa de vitamine...Organismul se odihneste cel mai bine pana la ora 00.00. Daca te culci mai tarziu de atat, oricat te-ai odihni noaptea vei fi obosita.Dormi 6-7 ore pe noapte(minim), mananca bine, nu te culca mai tarziu de ora 00.00 si nu te suprasolicita. Daca ai des stari de oboseala ar trebui sa mergi la un medic sa afli cauza.

| Kiki20098 explică:

Mersi mult de raspunsuri, majoritatea ati spus ca orm putin sau ma culc tarziu-adevarul e ca eu peste noapte dorm cel mult 10 ore, rareori ma culc tarziu

| Heylin a răspuns:

Mai dormi si tu. Funda?

| ArcasuMoldovan a răspuns:

Ori programul tau e prea incarcat, ori dormi foarte putin, depinde, incearca sa mai castigi energie si nu o sa te mai simti obosita.

| Vladuca a răspuns:

Cauze:
-Nu ai dormit destul
-Ai programul prea incarcat
-Nu ai dormit bine noaptea

| Snickers1 a răspuns:

Te ajut eu sa-ti treaca daca vrei laughing

| Imjustme25 a răspuns:

Pai depinde. posibil sa nu fi dormit destul. de asemenea nu trebuie sa iti dai peste cap programul. De exemplu eu sap trecuta am dormit f putin (sub 10 ore) si dupa ce am dormit o zi intreaga acum nu mai pot de somn.