| ILikeToKnow a întrebat:

Cum imi pot desfunda nasul? Nu mai am Olynth si nu stiu ce sa fac...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mihaa a răspuns:

Eu sa-mi folosesc o metoda naturalista din infuzie de ceai de musetel, adica fac ceai de musetel normal si inhalez aburii, metoda f buna deoarece musetelul contine ulei de volatil si desfunda tot, incearca si vezi.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cu apa minerala sau apa fiarta sau racita in care ai pus sare (o lingurita la o cana de apa). Face minuni si nici nu da dependenta ca Olynth si Bixtonim.

| Bacemi a răspuns:

Ca remediu naturist, hreanul e foarte recomandat. Si ceapa e folositoare.

Stiam ca menta si eucaliptul sunt foarte bune pentru a desfunda caile respiratorii.

| Tourniquet a răspuns:

Nu iti mai pune mult Olynth.

Eu una stii cum fac?!

Pun apa rece la fiert, o las sa se raceasca si pun o lingura de sare la o cana. apoi ma dau pe la nas si fac un ceai de musetel si stau si incerc sa respir pe nas la abur. este foarte bun. incearca niste menta sa o respiri si te vei desfunda.

Of, raceala asta!

Pupici, sanatate ca e mai buna decat toate :*.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Te duci la un colt apropiat cu farmacie, si iei Bixtonim! Sau, daca ai bani, comanzi la taxi, si-ti aduce la usa! (si prezervative, daca vrei!, si sampanie, sau paine, mezeluri, suc, etc!)
Pe bune!

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Nici nu e bine sa abuzezi de Olynth. Pune cateva picaturi de ulei esential de eucalipt intr-un vas cu apa fiebinte, acopera-ti capul cu un prosop si stai deasupra vasului inhaland aburul, pana cand simti ca ti s-a desfundat nasul. Uleiul de eucalipt are actiune antiinflamatoare, antibacteriana, tonica si astringenta.

| georgianna a răspuns:

Eu folosesc Vibrocil.

| sfo a răspuns:

Cu unsoare din aia chinezească, comunistă, la cutie mică roşie ce se folosea odată pentru dureri de cap, întreabă-ţi părinţii.

| Larette a răspuns:

Poti sa iti faci o infuzie de ceai de musetel sau poate daca iti dai cu spirt la nas ti se va desfunda? A doua chiar nu stiu daca merge.
Dar fa-ti o infuzie, iti va desfunda nasul.

Alte răspunsuri
| cravata a răspuns:

Am mancat acum 2 zile sushi, iar sushi se mananca cu wassabi (pentru fanii gusturilor picante), e foarte picant. desfunda tot. te ajuta imediat laughing

| Ziggyshor a răspuns:

Ceaiul de musetel e cel mai bun...il pui la fiert, apoi te pui undeva cu el te acoperi ca sa nu mearga aburii prin camera si inhalezi.