| printessalinutza_4529 a întrebat:

Cum iti dai seama ca trebuie sa iti vina ciclul va intreb pentru ca de la un timp ma borfaie la burta si ma doare capul(in fiecare zi).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Exista cateva semne care iti pot indica faptul ca ciclul menstrual ar putea veni in curand: par pubian, par la subrat, cresterea sanilor si scurgeri vaginale. Media de varsta la care apare primul ciclu menstrual este 12 ani, dar poate aparea oricand intre 9 si 15 ani. Daca ti se pare ca este ceva in neregula cu organismul tau, nu ezita sa te consulti cu medicul de familie pentru a fi sigura ca totul este ok.

| CoquineNoire a răspuns:

Mai fetelor,dar voi nu aveti mame cu care sa comunicati?
netul este mama voastra?
nu procedati deloc cum trebuie,pentru ca numai ele va cunosc si ele stiu cel mai bine cum sa aiba grija de voi, ce sfaturi sa va dea,ce aveti voie sa faceti si ce nu in aceasta perioada.
despre ce vorbesti tu se numeste sindrom premestrual si da, daca nu ti-a venit niciodata, se apropie si va veni in curand.
bafta si sanatate!

| SkittlesNuMaiTrecePeAici a răspuns:

Buna
Dupa durerile de burta.Ciclul vine odata pe luna.

Daca te doare burta, te sfatuesc sa te duci pana la farmacie si sa-ti iei o cutie de tampoane.Dar chiar in fiecare zi? confused

Sper ca te-am ajutat happy

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Începe să te doară în partea ovarelor.

| Pisicanazdravana a răspuns:

Da, este vremea ssati vina! Si de aceea te sfatuiesc pentru a scapa de dureri de burta sa iei cateva picaturide tinctura de < Coada Soricelului>. vei vedea ca iti va trece durerea imediat!