| bogdannn9696 a întrebat:

Buna seara, am postat acum ceva timp, mai exact acum cateva zile intamplarea mea in legatura cu acel prezervativ spart. (Imi cer scuze ca nu pot pune un link de la intrebare pentru ca postez de pe telefon dar il puteti gasi usor la intrebarile mele). Prietena mea a spus ca trebuie sa ii vina ciclul maxim pe data de 12, deoarece luna trecuta i-a venit prin data de 12-13. Azdimineata mi-a spus ca o doare burta si ca este "acea durere de burta dinainte menstruatiei" si im momentul acela m-am bucurat pentru ca m-am gandit ca este un semn bun, acela ca urmeaza sa ii vina mentruatia dar dupa scrit timp a spus ca nu o mai doare, gen dupa o ora. Acum va intreb pe voi daca acesta este un semn bun sau nu, pentru ca nu prea sunt in tema cu aspectele acestea. Ea a spus ca inainte cu 2-3 zile de menstruatie incepe sa o doara burta dar ideea e ca a duruto foarte putin si gata...

Răspuns Câştigător
| gab0ru a răspuns:

Asa am patit si eu de multe ori cu prietena mea. Eram mereu speriati, stresati si restul. Daca ea are intre 15-20 ani este normal sa nu ii vina la o data identica ca luna anterioara. Ca sa intelegi mai bine iti explic cam cum este la prietena mea : intr.o luna ii vine pe 12 sa zicem, urmatoarea oara ii vine cu 2 saptamani intarziere sau mai putin si tot asa. Sau ii vine duminica si dupa miercuri. Daca a avut vreo operatie recenta, raceala mai acuta sau a folosit pastila de a doua zi este normal. Deci nu iti face griji, totul o sa fie bine!

| bogdannn9696 explică (pentru gab0ru):

Ideea e ca ei din cate mi-a spus ea ii vine regulat, de obicei ii vine cu o zi doua inainte de data trecuta (luna trecuta sa zic in 12, luna asta ar trebui sa ii vina prin 10-11-12) si acum sunt speriat, ca ar fi prea mare coincidenta sa ii intarzie chiar acum, data fiind si situatia asta... Am fost fericit cand mi-a spus ca o doare burta si ca e durerea specifica dar cand mi-a spus ca nu o mai doare iarasi m-am panicat...

3 răspunsuri:
| MadaPuf a răspuns:

Fete au cateodata crampe si fara sa fie in perioada premenstruala sau menstruala. pur si simplu. Nu cred ca e un semn pozitiv sau negativ

| bogdannn9696 explică (pentru MadaPuf):

Da, sunt de acord dar ea mi-a spus ca o doare ca si defiecare data inainte de menstruatie si am intrebat-o daca e sigura de asta, daca nu o doare cumva pentru ca nu a mancat sau a mancat ceva stricat sau pur si simplu o doare dar mi-a spus ca stie sa deosebeasca durerea normala de cea "menstruala"