| lacrytza a întrebat:

Buna TPU am 12 ani si nu mia mai venit ciclul menstrual....nu am intretinut relati sexuale,ma doare capul,ma doare burta, ma urinez des oare de ce? trebuie sa ma ingrijorez? funda:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| madagascar a răspuns:

Ciclul se regleaza in timp depinde de fiecare, poti sa ai pauze, oricum ar trebui sa mearga cu tine la doctor sa vada daca nu cumva e o dereglare hormonala sau o raceala.

| lacrytza explică (pentru madagascar):

Nu stiu, nu prea are timp e plecata, eu am scoala...asta e

| derpiiiiiiiina a răspuns:

Poti sa o intrebi pe mama ta. Ciclul poate sa vina si mai tirziu, pe la 15 ani(la mine asa a fost). Oricum intreaba pe vreun adult daca te deranjeaza ceva.

| lacrytza explică (pentru derpiiiiiiiina):

Am intrebat-o si nu mai stie de cand i-a venit prima oara...crying(mie tare frica

| Alex10Roxy a răspuns:

Stai linistita e ceva normal!

| artemiX a răspuns:

Nu trebuie... inca nu ai varsta la care sa iti vina ciclul menstrual... iti poate veni si la 18 ani. FUNDA?

FUNDA?

| lacrytza explică (pentru artemiX):

Pai mi-a venit de vreo 3 ori dar a 4 oara nu mia mai venit sunt aproape 2 luni

| artemiX a răspuns:

Poate e doar o raceala... FUNDA PLZ

| lacrytza explică:

Multumesc pentru raspunsuri mi-ati fost de mare ajutor mia mai trecut din fricahappy