| HugeHulk a întrebat:

Cum iti poti controla atacurile de furie? Mi se intampla din ce in ce mai des si imi e tot mai greu sa ma controlez. Mi se intampla mai nou sa ma enervez de la chestii tot mai mici, gen azi s-a bagat un tip in fata mea la coada si imediat m-am enervat, am inceput sa tip la el ca s-a bagat in fata si norocul lui ca s-a pus dupa mine. Daca mai comenta ceva inapoi, sigur il nenoroceam. Fac de o gramada de ani sport, powerlifting, dar nu ma mai prea ajuta. Aveti vreo sugestie? Sunt dispus sa incerc si tratamente naturiste.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Aoxkajcjw a răspuns:

Mergi la medicu de familie si zii ce ai patit asa am patit si eu si mi.a dat niste pirule naturale cam scumpe dar au facut treaba buna! din pacate nu mai stiu cum se numesc.

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Exista medicatie pentru asa ceva. Insa inainte de a ajunge la medicatie, gandeste-te care ar putea fi motivul si incearca sa faci ceva in legatura cu asta. De exemplu poate fi de la stres, daca ai un job solicitant, sau ai probleme de sanatate.

| Donsavas a răspuns:

Din pacate, tratamentele naturiste sunt ineficiente. Imi pare rau sa vad ca sportul nu te ajuta. Furia indica un dezechilibru biochimic la nivel cerebral, un deficit. Se poate rezolva medicamentos. Medicatia psihiatrica rezolva imediat problema si fara efecte adverse, Dacă este respectat tratamentul.

| AnimeLover67 a răspuns:

Știi. Ce mă ajută pe mine când sunt nervoasă e să rup hârtie (cea pe care poți scrie). Sau ai putea să-ți iei câteva zile liber. Dormi, să bei ceai, uită-te la seriale sau fă ceva ce îți place. Încearcă asta. Nu stiu dacă chiar va funcționa, dar pe mine mă ajută. Și încă ceva. Zâmbește, te vei simți mai fericit. Sper că te-am ajutat!

| zăGhost a răspuns:

Magneziu + psiholog.

| aXy99 a răspuns:

Renunta la steroizi.

Glumesc.

Poate ai lipsa de vitamine/minerale, cum iti sunt analizele? Cred ca e vorba si de autocontrol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin autocontrol. În primul rând trebuie să te gândești că ești mult mai puternic (dacă ești cel din poza de profil) și că îi poți face mult rău unuia care a intrat în fața ta la rând. Mai lasă de la tine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ce factor de stres te-a dat peste cap. Autoanalizeaza-te si gaseste solutii care sa nu implice medicamente prescrise de psihiatru.Pastilele lor nu fac decat sa ajungi ca o leguma, un narcoleptic si drogat fara niciun pic de energie!