| anonim_4396 a întrebat:

Cum iti poti curata mizeria de sub unghi? Eu de obicei iau scobitorile si imi curat cu ele mizeria rolling on the floor Alta solutie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Simina_Lazar_1950 a răspuns:

Mizeria se curata prin spalare cu apa, sapun si periuta de unghii, iar pentru albirea unghiei se tin citeva minute in zeama de lamiie.
Incearca

11 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Cu capătul pilei de unghii sau cu aia de îndepărtat cuticulele.
http://i.clubafaceri.ro/......22_big.jpg

| anonim_4396 explică (pentru AikkoxD):

Si cum sterg mizeria de pe chestia aia?

| AikkoxD a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu un şerveţel umed.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

(fara glume pe seama mea)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

(fara glume)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parintii mei spun ca irosesc scobitorile curatndumi mie mizeria de sub ungi.

| Bris a răspuns:

Cu o perie ai mica laughing.

| razvan2011 a răspuns:

Le bagi in formol rolling on the floor) sau cu un ac laughing sau cu o surubelnita why not?

| Bella_Doar_1995 a răspuns:

Cu o foarfecuta

| adaada31 a răspuns:

Le poti curata cu foarfecuta sau cu alte ustensile de prin trusa de ingrijire a unghiilor!happy