| elenalore100 a întrebat:

Cum le spun părinților sa ma ducă la dentist? Am o carie mare care cred ca ar trebui sa-mi scoată măseaua cu totul. Părinții nu știu de aceasta carie și nu as vrea sa le spun de ea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

-Mama, tata este nevoie urgenta sa merg la un stomatolog!

| dullcat a răspuns:

Se repeta intrebarea. Spune-le pur si simplu.Te comporti de parca trebuie sa le spui ca esti insarcinata.Zau asa...

Răspuns utilizator avertizat
| nevermind1234 a răspuns:

Ti se pare rușinos faptul ca ai o carie? De asta iti e teama sa le spui?