| anonim_4396 a întrebat:

Cum mă pot ingrășa?
Am 14 ani, 1.70 si am 50kg.
Mănânc în general când mi se face foame.
Mănânc multe dulciuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

La varsta ta nu trebuie sa te ingrasi.
Corpul tau, daca e sanatos, cere cata mancare arenevoie, prin senzatia de foame.

Dupa ce te vei casatori, vei avea problema inversa: cum sa scapi de plusul de greutate... big grin

2 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Fii in surplus caloric(2000+), mananca multi carbohidrati. Deci mananca mai multe mese pe zi, nu numai cand ti-e foame. Cauta pe google alimente/mancaruri bogate caloric.

| Ana1687 a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrasi, inca nu te-ai dezvoltat bine, pe la 16 ani o sa arati exact asa cum vrei tu?