| Utilizator2004 a întrebat:

Am 18 Ani și 1.70 înălțime și 50Kg.
Arat ca de 14-15.
Aveți niște sfaturi pentru a ma îngrășa?
Eu acum mănânc 1-2 ori pe zi maxim.
700-1400Calori pe zi.
Nu cred ca as putea sa mănânc 2500+ pe zi.
Dacă știți ceva alimente cu calorii multe.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O sa fi ca unul din parinti, nu poti modifica genetica, operatia ar fi pentru reducerea grasimii, pentru ingrasat nu exista asa ceva. Nutritionistul poate sa ajute.

| Utilizator2004 explică (pentru mgtow):

Amândoi părinți sunt de 85+ kg?

| Utilizator2004 explică (pentru Utilizator2004):

Fără semnul întrebări!

| Violleta2022 a răspuns:

Este evident ca esti subnutrit, fiindca mananci extrem de putin si extrem de rar, ceea ce nu este nromal si nici sanatos.
Trebuie sa ai 3 mese pe zi cu cel putin 2000-2500 de calorii

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mănânci o dată la 3 ore.

| Utilizator2004 explică (pentru sadrian46):

Abia pot sa mănânc de 2 ori pe zi? maxim 3 dacă mănânc de dimineața
Rar se întâmpla

| Utilizator2004 explică (pentru Utilizator2004):

Nu știu de ce tot se pune semnul întrebări?