| Patriciace a întrebat:

Cum obtin un par frumos si bogat prin metode naturiste? Mersi mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy foloseste metode naturiste populare.
o masca pe baza de galbenus de ou+ ulei de masline si 3-4 picaturi de zeama lamaie, faci ca o maioneza si apoi aplici de la radacina pana la varfuri, strangi parul si il acoperi cu folie, punga, important e sa nu il tii descoperit ca se intareste masca, il tii 3-4 ore apoi te speli, iti garantez ca nu vei fi dezamagita dupa 3-4 sedinte, eu folosesc si nu imi pare rau, am parul lung si am aruncat cu bani aiurea la greu... spala parul daca ai posibilitate cu frunza de nuc, urzica.
tunde din varfuri o data pe luna, cineva care are mana usoara... pune usturoi pisat si frecat in gaz, lasa-l la macerat in loc intunecat 20 de zile, apoi cu un tampon de vata frectionezi radacina parului, dar nu in exces
O zi minunata sa aihappy

| LXandro a răspuns:

Eu folosesc un fitosampon natural de la Herbaway.
http://herbaway.ro/categorie-produs/herbaway-cosmetics/

| deea857 a răspuns:

Conteaza in primul rand ce mananci si cata apa bei, pentru ca firul de par contine peste 40% apa. Pentru a avea un par bogat sunt multe metode naturiste ca de exemplu: 1.Clateste-te cu apa rece pentru a stimula musculatura firului de par 2. Foloseste ulei de richin ianinte de fiecare spalare 3. Clateste-te cu zeama de lamaine iar pe urmal cu apa 4. Folosete la clatit putin otet in caz ca ai matreata 5. Foloseste produse cu extract de urzica (tine minte, produsele la care li se face reclama sunt mereu de proasta calitate pentru ca daca ar fi bune oamenii le-ar cumpara si fara reclama) 6. Nu spala parul mai des de 2 ori pe saptamana etc. Sunt foarte multe retete naturiste, ai putea sa intrebi la o farmacie naturista ce iti recomanda. Succes!

| Cyulycao a răspuns:

Http://www.comenziforever.ro/produse/ingrijire-personala
aici gasesti tot ce iti trebuie si iti garantez ca sunt 100% naturale