| ItsMatrix a întrebat:

Cum pot dezinfecta pielea dupa ce m-am epilat in zona genitala?
A aparut ceva ca bubite rosii si am pielea rosie.
Pot folosi crema de galbinele?
Sau ce alte creme mai pot folosi?
In cate zile trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LolaLollita a răspuns:

Cred ca e buna crema de galbenele. Sau tataneasa. Nu folosi creme/dezinfectante cu alcoolhappy

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Dupa epilare, asa apar. Nu da cu alcool ca mai rau iti faci si ar ustura.
Poti aplica crema ori gel dupa epilare de la firmele ce se gasesc in comert.
Dispare repede "acea" iritatie, dupa ce se va calma pielea dupa epilare.

Poti folosi, creme de epilare de la farmec, benzi cu ceara, lama de ras, aparatul de epilat (cu toate ca e mai dureros pentru ca e zona mai sensibila) si ultima varianta cu ceara la un salon de cosmetica (nu fi pudica, au vazut respectivele destule pe langa a ta si cu toate iti creste abia dupa 3 sapt)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consulta un medic, nu folosi la intamplare. Postarea ta este legata de Sanatate nu de Dragoste si sex.

| pisicutzamik a răspuns:

Da este buna crema de galbenele, si in cateva zile iti va trece, te-ai iritat!