| costinvlad49 a întrebat:

Cum pot face sa adorm rapid? Adică pana în 12 noaptea? Adorm pana în 5 dimineața și nu îmi place.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai bea cola, pepsi, energizante. Iar dacă joci jocuri pe mobil /pc /ps4 (mai ales când ai prieten cu care sa joci în multiplayer) uite problema. O spun din propria experiență ca jocul dăunează, energizantul și cola dăunează. Iar dacă vrei să dormi noaptea, atunci obosește-te mult cu mersul pe bicicleta sau oricare alta activitate. Nu mai dormi deloc ziua, apoi seara pune-te la somn. Asa intri în normal. Ma rog, fără cola și energizante.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Faci un dus pe la ora 9.30 si te pui in pat, inchizand orice te-ar putea deranja.
Telefonul si ecranul tabletei, computerului sau telefonului trebuiesc inchise cu 1 ora inainte de culcare.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Mănâncă seara ceapa si pune ceapa tocata in apropierea patului așa încât sa simți mirosul.La mine și-a făcut efectul, iar după ce m-am obișnuit sa adorm devreme acest ciclu se repeta seara de seara fara sa mai fie nevoie de a consuma ceapa.Acest somn este fiziologic si nu indus de chimicale.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Citesti.

| Anonimafarahaz2 a răspuns:

De curiozitate si acum esti treaz?