| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa imi bag mana instant in ghips in ce fel trebuie sa cad daca vreau cotul sau osul de la degete

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Iei o galeata cu ipsos de modelaj, facut aproape lichid, si bagi mina in ea pana la cot. O scoti, lasi sa se intareasca un pic, si o bagi din nou. Si tot asa pana ce iti convine grosimea ghipsului. Doar asa poti sa iti bagi instant mina in ghips happy. Altfel, presupune sa iti rupi vreun oscior, presupune o deplasare la spital, asteptare la rind, consultatia, si abia apoi ghipsul, deci nu e chiar instant.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te juca cu asa ceva! Poti sa-ti rupi mana si este foarte grav.

| CuriousStuff a răspuns:

Poti sa reformulezi? Nu intelegem ce vrei de fapt.
Vrei sa te lovesti cumva in asa fel incat sa ai nevoie de ghips? In cazul asta nu mai intreba, e o idiotenie ce vrei sa faci.

| Gonrax a răspuns (pentru CuriousStuff):

Pun pariu 100% că vrea să nu mai scrie la școală, sau ceva de genul.

| Copila2016 a răspuns:

Cum să faci așa ceva?