| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa nu mai mananc dulciuri? Cum pot sa ma abtin? dau fundita celui mai bun raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Inlocuieste dulciurile cu mixul de fructe uscate si seminte!

| gfdessjtyrd76 a răspuns:

Inlocuiestele cu un fruct (mar, para, etc)iti trebuie ambitie

| Liviu a răspuns:

Dati peste mana/maini laughing) sau pune pe cineva cand ai pofta
Eu nu duc doru de dulciuri'
Insa in schimb fac crima pentru alunestraight face adica e slabiciunea mea lol ajunsesem sa mananac pe fiecare seara
Alunele, semintele respectiv berea nu o impart nici cu mamalaughingstraight face
in rest impart aproape orce big grin
Orcum incearca sa mananci din ce in ce mai putin asa zic eu:p

| BiaJ a răspuns:

Trebuie sa ai ambitie!

| AdY a răspuns:

Dulciurile sunt bogate in glucide. Eu nu te sfatui sa te opresti de mincat si iti spun cinstit. Dulciurile ingrasa sdoran in cazul in care doar maninci si nu faci nimic altceva. Gindestete in primul rind la organismul.

| kukubau a răspuns:

laughing da ce au dulciurile?, ia si baga'n tine dulciuri de casa!

| caramelagurl33 a răspuns:

Inlocuieste-le cu ceva dulce si sanatos acele dulciuri.in loc de ciocolata, de ce nu mananci fructul favorit?

| 알리나 a răspuns:

Sa incerci sa nu te mai uiti la ele gandeste-te ca au cel mai rau gust gandeste-te ca au ceva scarbos in ele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici eu cum sa te abti de la ele sunt bune. dar dauneaza crying