| товарищ a întrebat:

Cum pot sa scap de raceala? Sincer, am o raceala de 2 ani, continua, e oare o sinuzita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| iulianr a răspuns:

2 ani? O raceala nu tine niciodata atat de mult timp...mai bine du-te la un medic, deoarece poate fi o complicatie.

| Iulian03 a răspuns:

O raceala nu tine mai mult de o saptamana-doua asta daca te duci la medic, pe tine trebuie sa te vada un specialist, ca nu poti avea raceala de 2 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
NICIODATA o raceala nu tine atat de mult.
Tine o saptamana, maxim 2.
N-am auzit niciodata asa ceva, esti prima persoana de la care aud una ca asta.
Mergi la medic pentru investigatii, nu se poate sa stai asa!
Sanatate!
O zi excelenta!

| товарищ explică (pentru anonim_4396):

Multumesc... Si acum am nasul infundat. Mereu am avut asa, timp de 2 ani.

| товарищ explică (pentru anonim_4396):

Mama mea este doctor dar n-a gasit nimic neinregula...

Răspuns utilizator avertizat
| Memesita a răspuns:

Dace e de 2 ani sigur nu e raceala. Ar trebui sa te duci la un specialist, nu la un simplu doctor.